Krastudy – Biedronki 03.06.2019

Dnia 03.06.2019r. dzieci z grupy ,,Biedronki ‘’w ramach obchodów Dnia Dziecka pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Inny świat” w Krastudach. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi.
Na rozległym terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz wybiegi dla zwierząt. Dzieci poznały zwyczaje wielu zwierząt m.in. koni, krów, osiołków, królików, kozy, kaczek . Mogły także karmić zwierzaki ich smakołykami.
Kolejną atrakcją, która wzbudziła ogromne emocje, była jazda na konikach. Dzieci chętnie i odważnie najpierw przywitały się z koniem a następnie dzielni wsiadły i ruszyły na przejażdżkę.
Następnym punktem naszej wyprawy były zawody w ciąganiu się na wózkach. I tu energia dzieci nie zawiodła. Przedszkolaki uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych, dowiedziały się skąd się bierze mleko oraz samodzielnie wyrabiały masło. Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz niespodzianka od gospodarzy – wata cukrowa dla każdego uczestnika wyprawy!. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować. Dzieciom szkoda było wracać do przedszkola, wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach.

GALERIA