Biedronki pieką chleb 05.04.2019

Dnia 05.04.2019 w „Biedronkach” odbyło się zajęcie poświęcone tradycji pieczenia chleba.
Celem zajęcia było poznanie kolejnych etapów jego powstawania , począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni. Dzieci uświadomiły sobie, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi. Wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna. Młynarz miele zboże na mąkę, a piekarz wyrabia ciasto z maki soli, wody i drożdży. Chleb wypieka w gorącym piecu. Świeże pieczywo rozwozi się do sklepów. Dzieci poznały również jaka jest różnica między mąką, solą i cukrem. Kiedy chleb był już gotowy odbyła się wspólna degustacja. Dzieci swoim wypiekiem poczęstowały Panią Dyrektor oraz wszystkie panie z przedszkola. Chleb bardzo smakował wszystkim.

GALERIA