3 latki | Krasnoludki

TO MY KRASNOLUDKI.

Jesteśmy grupą dzieci 3-letnich. Każdego dnia odkrywamy nasze  przedszkole,  do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając kołysanek lub bajek.
Naszym nauczycielem jest pani mgr Beata Kawska, a pomaga jej pani Aneta Sterankowicz i Anna Kozłowska

Drodzy Rodzice!

W związku z najnowszym rozporządzeniem MEN,
Dyrektor Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Kwidzynie Renata Mosakowska,
zawiesza zajęcia dydaktyczno – wychowawcze do 10 kwietnia 2020.
Jest to trudny czas dla nas wszystkich- rodziców dzieci nauczycieli, przed którymi stoi dużo nowych wyzwań.
W związku z tym prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji, w razie problemów
i wątpliwości, proszę kontaktować się z nauczycielami drogą mailową przedszkole2-kwidzyn@home.pl.(część rodziców ma również kontakt z nauczycielkami poprzez komunikator Messenger)
W miarę możliwości będziemy reagowali na bieżąco, aby ułatwić Dzieciom i Państwu przetrwać tę trudną sytuację.
Nauczycielki będą  wstawiać na stronę internetową przedszkola materiały edukacyjne na poszczególne tygodnie.
Rodzice, którzy odebrali książki tzw. Karty Pracy, w których dzieci pracują od początku roku szkolnego, prosimy sukcesywnie uzupełniać.
Życzymy wszystkim rodzinom zdrowia, wytrwałości i odpowiedzialności w trosce o siebie nawzajem. 🙂

Zapraszamy rodziców na stronę Kuratorium Oświaty:

Praca zdalna

Trzylatek

Grupa KRASNOLUDKI

POZNAJEMY PRACE ROLNIKA I ŻYCIE NA WSI

30.03.2020 do 03.04.2020

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:

• Poznanie pracy rolnika – czynności, jakie wykonuje i potrzebnych mu narzędzi
  • Opowiadanie historyjki obejrzanej zgodnie z chronologią zdarzeń, używanie określeń: na początku, potem, na końcu
  • Porównywanie liczebności zbiorów
  • Rozwijanie motoryki małej
  • Zapoznanie z wyglądem i nazwami pojazdów
  • Poznanie produktów, które powstają z mleka
  • Rozumienie znaczenia jedzenia nabiału dla zachowania zdrowia
  • Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za przyrodę
  • Wdrażanie do utrzymywania porządku w swoim otoczeniu
  • Wdrażanie do samodzielnego ubierania się i rozbierania.
  • Wskazywanie właściwych i niewłaściwych zachowań wobec przyrody
  • Rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej

Propozycje DO ZABAWY I NAUKI Z DZIECKIEM

Zestaw ćwiczeń ruchowych:

1. „Krowa” – dziecko wciela się w rolę krowy. Staje z wyciągniętymi na boki rękami, rozstawia palce u każdej ręki. Rodzic, rodzeństwo łapią „krowę” za palce (jeden gracz trzyma jeden palec). Zabawa polega na gonitwie krowy za uczestnikami, ale zanim to nastąpi, pytamy krowę: „Jakie krowa daje mleko?”. Dziecko-krowa wymienia różne kolory. Gdy powie „białe!”, jest to sygnał do ucieczki. Wtedy wszyscy puszczają palce krowy i rozbiegają się. Krowa goni uciekających, a każdy, kogo dotknie, staje nieruchomo w rozkroku.
  2. „Koci spacer” – dzieci wykonują ćwiczenia równoważne, idąca skraju dywanu, rozłożonej miarce, stopa za stopą, ręce w bok. Ćwiczenie należy powtórzyć kilka razy.
  3. „Pełzające dżdżownice” – dzieci przeciągają się po dywanie jak gąsienica.

( https://www.youtube.com/watch?v=99wOP1R-9r8 )

• „Krówka” – układanie obrazka z puzzli. Doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej, rozwijanie sprawności manualnej. ( karta pracy, obrazek można wydrukować i pociąć na 4 części)
  • „Zwierzątka z wiejskiego podwórka” – poznanie i utrwalenie zwierząt mieszkających na wsi. (https://www.youtube.com/watch?v=qQtJP40a1Iw )
  • Stary Dziadek farmę miał – utrwalanie piosenki połączone z zabawą dźwiękonaśladowczą. ( https://www.youtube.com/watch?v=30nw6AtuGiQ )

Mile widziane zdjęcia wykonanych prac wraz z dziećmi, wysłane

na maila przedszkola przedszkole2-kwidzyn@home.pl,

zdjęcia pojawią się również na stronie przedszkola;)

Praca zdalna 3 latki wersja do druku